Megszülettek Bambi és Ari várva várt babái!

Hermész elérhető kisfiú!

Bon-Bon elérhető kislány!

 

Születési idő:2024.03.25

 

 

                https://www.facebook.com/Pearl-Eyed-Bears-Havanese-kennel-1635565830059458/

                           Ha friss híreket szeretnél olvasni vagy gazdi fotokat csodálni keresd fel a az alábbi Facebook oldalunkat;

 

 

         Pearl Eyed Bears Milka és Gabó csodálatos története

 Milka, kennelünk büszkesége, aki 2020. szeptember 29.-én 70g-al született, 2022. május 5.-én dicséretes kitűnóvel személyi segitó vizsgát tett. Milka es gazdája álma evvel valora vált es Milka hatalmas ritkaságnak számitó bichon havanesekent lépett be a személyi segitő kutyák táborába.˘
A szemelyi segitőkutya Milka, aki a kölyök, kölyök pro, agility, ügyességi 3, rally obedience mellett a kutyafitness alapjait is letette. Hobbibol néha pullerezik es ÖKT-zik Milka a II. Dogsport Inarcs Kupan elete elso versenyén 90/100 pontot ert el, evvel maris továbbjutott a kezdő osztalybol az 1-es szintre.
 Milka, kennelünk büszkesége, aki 2020. szeptember 29.-én 70g-al született, 2022. május 5.-én dicséretes kitűnóvel személyi segitó vizsgát tett. Milka es gazdája álma evvel valora vált es Milka hatalmas ritkaságnak számitó bichon havanesekent lépett be a személyi segitő kutyák táborába.˘
A szemelyi segitőkutya Milka, aki a kölyök, kölyök pro, agility, ügyességi 3, rally obedience mellett a kutyafitness alapjait is letette. Hobbibol néha pullerezik es ÖKT-zik Milka a II. Dogsport Inarcs Kupan elete elso versenyén 90/100 pontot ert el, evvel maris továbbjutott a kezdő osztalybol az 1-es szintre.Milka kutya 2020. szeptember 29-én született Debrecenben, Hegedűs Csilla Pearl Eyed Bears Havanese kennelében. Ahogy gazdája, Dr. Branstetter Gabriella, fogalmaz, már akkor is nagy küzdő volt: mindössze 70 grammos születési súlya ellenére nemhogy életben maradt, csodásan fejlődött, mígnem 2020 november 28-án egy gyönyörű, egészséges, játékos, érdeklődő, szobatiszta, családi életet jól ismerő kiskutya került az otthonába. Milkát személyi segítőkutyának vásárolta Gabriella, azaz Kutyasulis becenevén Gabó, eleve így kereste őt. A tenyésztő, Csilla pedig Milkáról pontosan tudta, hogy alkalmas lesz valamiféle segítőnek noha ekkor azért ez még nem teljesen biztos, hogy terápiás vagy személyi segítő „alkatú”-e a kiskutya, sőt tényleg sikerül-e “kinevelni”. 

Milkának több elvárásnak kellett megfelelnie: egyfelől nyugodt, hipoallergén, társasági kutyát szeretett volna Gabó, aki amellett, hogy neki segít, orvosi rendelőjébe is bevihető. Családi ismeretségben már “lízingelt”  egy havanese kiskutyát, Fannit, aki képzetlensége ellenére is segítőkutyaként működött Gabó számára, így tudta, hogy a havanese nem egyszerűen aranyos, hanem megfelelő kennelből vásárolva okos is, hiába más a kis szőrgombócok híre.

Milka érkezésének másnapján már egyértelmű volt: őt Gabónak szánta a sor.  Hamarosan csatlakozott a pároshoz József Anna habilitációs kutyakiképző és elkezdték a játékos munkát, hogy az akkor még éppen 8 hetes és 1200 grammos Milka sok mindent ismerjen, kiegyensúlyozott kölyök, majd nagy kutya lehessen. Ekkor még főleg Gabó képződött, hogy ne rontsa el korán az okos kiskutyáját. Aztán Milka 10 hetesen elkezdett kutyákkal szocializálódni, majd ezt a munkát folytatva, 15 hetesen került a Tükör Módszer Magyarország Hajógyári Kutyasulijába, ahol gyakorlatilag mindent kijárt gazdijával, amit lehetett. 

Segítőkutya? Terápiás kutya? Csak úgy repkednek sokszor ezek a fogalmak. Mi mit takar? Sorozatunkban körbejárjuk a témát és a Tükör Módszer Kölyökkutya-programjában végzett gazdikkal, oktatókkal egy-egy személyes történetbe is betekintést nyerhetünk. Ismerjétek meg Milkát, a segítőkutyát!

 

A tanfolyamokkal párhuzamosan zajlott a segítőkutya képzésre felkészítés: bevásárlóközpontban dolgoztak  habilitációs trénerükkel, Annával és váltva a terápiás kutyáival. Sok ember közt forogtak, rengeteg tárgyat, játékot, anyagfélét használtak: ajtó, lift, autó, lépcső, szintkülönbségek, földre eső étel megtagadása, idegenekkel viselkedés volt a napi rutin, s ahogy kisütött a nap, elkezdtek a természetben dolgozni. Ez most könnyedén hangzik, de a valóság kőkemény munka. Milka Instagram oldálán követhetitek az eseményeket.

Ahogy az idő haladt, Gabó és Milka számára segítőkutyás szervezetet kellett keresni, akik a speciális képzésben segítik majd a párost. A Hajógyári Kutyasulin Dancsó Ágnes oktató segítségével a Matemedik BT Nyolckézláb Állatterápiás Munkacsoporthoz került a kis csapat és belevágtak a személysegítő képzésbe. Mázli, hogy a bemutatkozó – kezdő 5-6 alkalommal Milka csodásan teljesített, mert különben soha nem válik segítőkutyává. Hiába az otthoni csodák, a lenyűgöző videók, Milka a kamaszodás hatására őszre igazi mélyrepülésbe fordult, de nem adták fel. Sok-sok segítséggel, kitartással, szeretettel, 13 hónapos kori ivartalanítással javulni kezdett az “ebadta kölök”. Szerencséjükre Gabó Győrben megkezdte a Magyar Táncművészeti Egyetemet, ahol Milkát imádták. Mindenhova engedélyt kapott a belépésre, olyan közegbe került, amire csak vakvezető kutyáknak van lehetősége. Utazás, szállás, vásárlás, egyetemi órák, gyakorlati órák, színházi próbák, balett termi próbák. Milka pedig egyre ügyesebb lett. A rögös út, melyet több kihívás is tarkított,  2022. május 5-én egy bravúros vizsgával, dicséretes kitűnő eredménnyel zárult: Milka személysegítő kutyává vált. Talán-talán (ez nem teljesen biztos) az egyetlen havanese kiskutyává, aki ezt a címet viseli.